5 טיפים לבדיקת הנכס מול החברות והיזמים​

מהם חמשת הפרמטרים החשובים ביותר שעליכם לבדוק בכל מפגש עם חברה יזמית שמשווקת לכם נכס, סוחרי נדל"ן, מתווכים ואנשי מקצוע נוספים?​

 

מצאתם את נכס חלומותיכם? התלהבתם, ואתם מתים כבר לחתום ולהיכנס? עצרו הכל – אם לא בדקתם את הסעיפים הבאים, ייתכן שאתם נמהרים מדי.

 

לפניכם חמשת הפרמטרים החשובים ביותר שעליכם לבדוק בכל מפגש עם חברה יזמית שמשווקת לכם נכס, סוחרי נדל"ן ומתווכים בכלל. בדיקה מהימנה של סעיפים אלו תמנע מכם ליפול בפח ולהפסיד זמן וכסף, אבל יותר מזה, היא תבטיח שבחרתם נכונה את ביתכם, ושצפויה לכם תקופת מגורים מאושרת בו.

 

1. סקירת שוק על החברה היזמית

 

את פרטיה של החברה היזמית בה אתם נעזרים, עליכם לחפש בעצמכם. יש לסקור באופן מדוקדק ומהימן באלו פרויקטים השתתפה באזור או באופן כללי, לבקר באותם פרויקטים ולהתרשם מהרמה, ולברר כמה פרויקטים היא מנהלת בו בעת. את הזכות ללכת לישון בשקט, משום הידיעה שביצעתם את העסקה הטובה ביותר, תרוויחו רק אם תקראו על הרזומה של החברה, ותחפשו המלצות באתר האינטרנט הרשמי. כל השקעה בשירותיה של חברה יזמית מובילה תחזיר את עצמה כאשר תרכשו נכס מניב או תתיישבו בבית חלומותיכם לעוד שנים ארוכות.

 

2. היסטוריית החברה

 

וודאו שהחברה רשאית לבצע את הפרויקט, ושיש לה את כל הנדרש על מנת להביא את הפרויקט לפועל בהצלחה. תוכלו לבסס את אמינותה ולתת אינדיקציה למידת המקצוענות שלה כשתבחנו את נתוניה במגוון אתרי אינטרנט אוניברסליים שנועדו לוודא זאת, או אם תלכו לפגישת ייעוץ ללא התחייבות. בדקו מידע זה באמצעות התייעצות עם אנשי נדל"ן, עורכי דין, מכרים שלכם הקשורים בתחום, ואפילו עם לקוחות עבר של החברה אשר השתמשו בשירותיה על מנת לרכוש דירות. מגוון רחב של דעות יסייע לכם להתרשם מאיכות החברה היזמית.

 

3. בדיקת היתרים והתכנון האדריכלי

 

על מנת להתייחס לכל המידע שעלול להשפיע על שיקול דעתכם בנידון הפרויקט, נקטו בכל הצעדים הבאים:

 

  • לדרוש את ההיתר לבניה מהחברה היזמית – אם אין, דרשו לראות החלטת וועדה שהפרויקט יתבצע.

  • ווידוא ביורוקרטי – פנו לעו"ד שלכם או של החברה על מנת להבטיח שתקבלו את המסמכים הדרושים.

  • מידע על אודות הקבלן – מיהו, אילו פרויקטים הקים בעבר, האם יש ליקויים שחוזרים על עצמם וכו'. 

  • השוואה עם המחירון – באם יש שינויי דיירים, וודאו שהקבלן משתמש ב'מחירון דקל' המוכר בשוק.

  • תכנון אדריכלי ושינויי דיירים – בדקו את היתכנות השינוי, ודאגו לאשר את השינויים הרלוונטיים. 

 

במצב האידאלי, היזם שלכם יהיה גם הקבלן המבצע; וכך הפניה לאחר מסירת הדירה תהיה לגוף אחד. הדבר יקל עליכם משמעותית בכל ההליכים שצוינו במאמר.

 

4. עסקאות ומחירים

 

שאלו את החברה היזמית שלכם על עסקאות שבצעה במהלך החודשים האחרונות ובסביבה הקרובה לנכס. בררו את היסטוריית העסקאות מבחינת מועד ביצוען והתמורה שניתנה, באמצעות אתר מדלן למציאת נכס או באתר רשות המיסים המשקפים עסקאות שבוצעו באזור, ואת מחירן טרם ביצוע העסקה עם חברה. שאלות ובדיקות כגון אלה יסייעו לכם בהבנת הכדאיות שבהשקעה, ובנוסף, לאמוד את טיב העסקה שתבצעו מבחינת איכות הנכס והאזור. מרגע שתסמכו על החברה היזמית שלכם, הדרך תהיה נפלאה.

 

5. נתוני השכונה הסובבת

 

אל תוותרו על סעיף זה! משקיעים רבים נפלו בפח כאשר השקיעו בארץ ובחו"ל בדירות יפות, מבלי לברר את נתוני הפשיעה שיש באזור, אפשרויות למפגעי טבע, איכותה ושירותיה של המועצה המקומית, שביעות רצון השכנים מהתשתיות, דירוג החינוך המקומי במוסדות הלימוד ועוד. באיזו מן סביבה מצוי הבית, וכמה סביר שתרצו להתיישב בו או להשכיר אותו? היו פקחים ובדקו זאת לעומק, שכן לא כל הנוצץ זהב.

 

בדיקת הנכס הינה שלב מהותי מאוד בדרך לקנייה נכונה. אצלנו תוכלו לדעת בוודאות שאין נכס שלא נשווק מבלי לבדוק בעצמנו את כל הסעיפים האלו ואחרים, כדי לשמור על שמנו הטוב ומידת המקצועיות המקסימלית.

 

בואו אלינו לפגישת ייעוץ ותראו זאת בעצמכם!